Kúpanie

Ocitli ste sa v krajine jazier.

Korutánska oblasť svojou zemepisnou polohou zaručuje okolo  2000 slnečných hodín ročne, a preto návštevníkom tejto oblasti počas horúcich dni príde určite vhod osvieženie v jednom z viac ako tisíc priezračných jazier.

Miesta klíma a termálne pramene spôsobujú, že krištáľovočisté jazerá dosahujú pozoruhodnú teplotu na kúpanie 24-28 stupňov Celsia.

Také Presseger See neďaleko mestečka Hermagor má v lete až 28 stupňov. Okrem kúpania na takzvanom „Strandbad„, ktoré je na Nassfeld+Card zdarma, ak máte deti, odporúčame navštíviť Zážitkový park s množstvom atrakcií pre malých aj väčších. Pozrite si aktuálny obraz z jazera – web kameru, alebo aktuálnu teplotu vody.

Komu by bolo priteplo, stačí sa vybrať k pár desiatok kilometrov vzdialenému jazeru Weissensee osviežujúcou max. 24­-stupňovou vodou. Toto jazero patrí k najčistejším v Alpách. Nachádza sa v nadmorskej výške cca 1000m v krásnom prostredí hôr. Na kúpanie odporúčame požičať si člnok a nájsť si pekné zátišie. Pozrite si aktuálnu teplotu vody.

Samozrejme nemožno zabudnúť ani na Wötrhersee, najväčšie a najznámejšie jazero, ktoré je však kúsok ďalej. Ale zato kúpanie v ňom je možné spojiť s iným programom v okolí jazera. Vyberte si v ponuke Výlety. Pozrite si aktuálnu teplotu vody.

Okrem jazier si môžete vybrať aj kúpaliská.

Najbližšie kúpalisko je v Kirchbachu. Trochu ďalej, ale väčšie s vnútornými bazénmi najdete v Kötschach-Mauthen. Je tu množstvo atrakcií pre deti aj dospelých, ako vnútorný prúd, 45m tobogan, skokanský mostík a saunový svet.

Príjemné kúpalisko nájdete aj vo Weisbriachu. Pre deti je tam samozrejme aj tobogan.

Pri nepriaznivom počasí si nenechajte ujsť termálne kúpaliská, ktoré sú v Bad Bleibergu, alebo vo Villachu. Nájdete tu celý komplex kúpalísk, saunového svetu a fitnes.