Alpské stredisko Nassfeld

Nassfeld – Rosskofel a Madritsche – horná stanica

Nassfeld patrí medzi TOP 10 rakúskych alpských lyžiarskych stredísk. V letnom období je toto stredisko nádherné. Nachádza sa na južnej strane Álp a patrí medzi najslnečnejšie horské strediská. Môže Vás sem prilákať odpočinok od tepla na príjemnom a čistom vzduchu, nádherné panorámy, prechádzky alebo turistika, šport a množstvo aktivít a atrakcií, ktoré vo Vás v tomto nádhernom prostredí zanechajú hlboké zážitky.

Po stredisku Vás prepraví kyvadlová doprava  Piccolo express. Na protiľahlý kopec – Madritchen Vás vyvezie kabínková lanovka – Milenium expres, jedna z najdlhších lanových dráh v Rakúsku. Pod vrchol kopca Gartnerkofel, pod ktorým ste ubytovaní Vás vyvezie sedačka, ktorá vedie len neďaleko apartmánového domu, v ktorom ste ubytovaní. Všetka táto doprava je zadarmo s použitím   tzv. Nassfeld +Card, ktorú Vám na dobu ubytovania bezplatne poskytneme.

Naše apartmány sa nachádzajú v nadmorskej výške 1500 m a sú priamo na mieste, ktoré je štartovacím bodom pre rôzne aktivity, ktoré vám stredisko poskytuje, čiže prechádzky, turistika, horská cyklistika, lezenie, horolezectvo alebo bobová dráha.

Dovolenku si môžete spestriť aj množstvom výletov do okolia, a to či už do Korutánska alebo do 2 km vzdialeného Talianska. Napríklad pri mori v talianskom Grado ste autom za 1,5 hod. Výborné je aj kúpanie v Presseggerskom jazere alebo cyklistické výlety v doline pozdĺž rieky Gail.